BERLIN, 9 października 2017r. // Zalando, wiodący w Europie internetowy sprzedawca odzieży, zakończyło poszukiwania lokalnego partnera do obsługi swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego dla krajów nordyckich zlokalizowanego w Szwecji. Do zarządzania magazynem w Brunnie obok Sztokholmu wybrano globalnego dostawcę usług: Ingram Micro. Jak informowano wcześniej, deweloperem tej inwestycji jest NREP Logicenters. Współpraca Ingram Micro i Zalando to kolejny etap budowania infrastruktury logistycznej w regionie i rozwoju tego sklepu na rynku państw nordyckich.

“Zalando ma jasny dla plan dla obszaru państw nordyckich. Naszym celem jest zwiększenie przychodów do 1 biliona euro w kolejnych latach poprzez poprawę wygody naszych klientów oraz bardziej adekwatną ofertę. Aby osiągnąć ten ambitny, lecz realny cel, musimy poszerzyć naszą infrastrukturę logistyczną i zbliżyć się do naszych nordyckich klientów. Z radością informuję o naszym partnerstwie z Ingram Micro. Wraz z pierwszą wysyłką z centrum logistycznego w Brunnie jeszcze w tym roku umożliwi nam to wykorzystanie potencjału rynkowego regionu.” – mówi Kenneth Melchior, Nordic Cluster Head, Zalando.

Ingram Micro będzie obsługiwało magazyn w Brunnie, a zakres świadczonych tam usług fulfilment i logistyki zwrotów będzie w latach 2017-2018 sukcesywnie zwiększany. Rozwiązania o charakterze przejściowym umożliwią szybkie uruchomienie procesów i dostarczenie pierwszych paczek do szwedzkich klientów jeszcze w 2017 roku. W chwili osiągnięcia pełnej mocy operacyjnej magazynu czas dostaw Zalando w państwach nordyckich skróci się o połowę, umożliwi to dostawę dzień po złożeniu zamówienia w stolicach regionów i zostanie utworzonych ponad 500 nowych miejsc pracy.

“Uruchomienie naszych procesów w Brunnie oznacza zarówno znaczącą ekspansję naszej obecności na rozwijających się rynkach nordyckich, jak i kolejny kamień milowy we współpracy z cenionym partnerem biznesowym Zalando. Współdziałamy już niemal dekadę i jesteśmy ogromnie dumni, że Zalando rozwijając swoją sieć regionalnych centrów dystrybucyjnych ponownie nam zaufało.” komentuje Michiel Alting von Geusau, Executive Vice President EMEA & APAC, Ingram Micro CLS.

Wybór lokalizacji magazynu w Brunnie został podyktowany strategicznym położeniem tej miejscowości dla dostaw do Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Nieustannie zwiększająca się baza klientów będzie mogła doświadczać customer experience na jeszcze wyższym poziomie, a czas dostaw przesyłek ulegnie skróceniu. Tutaj także można będzie przeprowadzać pilotażowe projekty dla regionu, takie jak działająca obecnie w Sztokholmie usługa return on demand. Zalando rozpoczęło ekspansję swojej sieci logistycznej w grudniu 2015 roku, kiedy to uruchomiło pierwszy magazyn dystrybucyjny poza terenem Niemiec – we Włoszech. Do końca bieżącego roku na pięciu rynkach europejskich działać będzie już 8 ośrodków logistycznych Zalando.

Współpraca Ingram Micro z Zalando trwa od lat. Rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy Docdata jako pionier europejskiego rynku e-commerce została wybrana na pierwszego dostawcę usług fulfilment i obsługi zwrotów Zalando. W grudniu 2015 roku Docdata weszła w skład Ingram Micro, które tym samym stało się jednym z najbardziej zaufanych partnerów biznesowych Zalando, zarówno w zakresie zarządzania lokalną jak i międzynarodową obsługą zwrotów. W państwach nordyckich Ingram Micro obsługuje także centra dystrybucyjne dla innych partnerów biznesowych w Borås i Rosersbergu w Szwecji oraz w Espoo w Finlandii.

O Ingram Micro Commerce & Fulfillment:

Jako dostawca pełnego zakresu usług dla handlu internetowego Ingram Micro Commerce & Fulfillment Europe oferuje wymagającym markom i sprzedawcom szeroki zakres zintegrowanych rozwiązań logistycznych, z ośrodków zlokalizowanych na całym kontynencie i poza nim, pomagając dostarczać niezwykłe doświadczenia zakupowe z każdym zamówieniem, codziennie, wszędzie. Zakres świadczonych usług obejmuje szeroko pojętą logistykę wszechkanałową, od usług fulfilment po zarządzanie międzynarodową logistyką zwrotów, a także szeroki zakres usług dodatkowych i dedykowanych. Wśród klientów znajdują się tacy liderzy branży jak Zalando, ASOS, bol.com, de Bijenkorf, Sonos, MediaMarkt, Wine in Black i wiele innych.

arrow_upward