Großbeeren, 18.12.2015 – Nowe, europejskie centrum wysyłek Docdaty dla sklepu internetowego ASOS rozpocznie działalność na początku 2017 roku. Na 40 tysiącach metrów kwadratowych zmieści się ponad 10 milionów jednostek magazynowych. W przyszłości w razie zapotrzebowania powierzchnia może zostać podwojona. Magazyn powstanie przy współpracy z ALCARO Invest GmbH.

Budowę symbolicznie rozpoczęto podczas grudniowej ceremonii
z udziałem 15-stu przedstawicieli zarządu obu firm oraz lokalnych władz. Działka o powierzchni 170 tysięcy metrów kwadratowych zapewnia możliwość ekspansji w przyszłości. Znajduje się w sąsiedztwie obecnego centrum dystrybucyjnego Docdaty dla ASOSa, który ma docelowo zastąpić, i w pobliżu centrum logistycznego Großbeeren pod Berlinem. Jest ono położone zaledwie 5 km na południe od stolicy Niemiec i tym samym stanowi strategiczne miejsce dla potrzeb obecnej i przyszłej dystrybucji.

Docdata prowadzi pierwsze w Europie kontynentalnej centrum dystrybucyjne ASOSa od maja 2015 roku, zapewniając silne i elastyczne zaplecze do sprzedaży na całym kontynencie.  Uzupełniająco do usług fulfilment Docdata obsługuje zwroty do sklepu z całej Europy. Większość z nich w międzynarodowym centrum obsługi zwrotów Docdaty
w Świebodzinie.

 

Uwagi redakcyjne

Szczegółowych informacji udziela:

Elżbieta Stachowiak
Marketing Specialist
Docdata Fulfilment Sp. z o.o.

+48 (0) 668 467 189
estachowiak@docdata.pl

O firmie Docdata:

Docdata jest prężnie się rozwijającym i wiodącym w Europie przedsiębiorstwem oferującym kompleksową obsługę procesów logistycznych dla branży e-commerce. Świadcząc usługi fulfilment oraz międzynarodowej obsługi zwrotów wspieramy wiele marek prowadzących sprzedaż internetową i wielokanałową. Z centrów operacyjnych
w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech Docdata działa na terenie całej Europy.

Każdego dnia dla naszych klientów przetwarzamy ponad 250 tysięcy przesyłek. Oferujemy również usługi w zakresie płatności internetowych, obsługi należności finansowych i dokumentacji firmowej. Wśród firm, które zaufały naszemu doświadczeniu są m. in. Zalando, ASOS, allegro, tausendkind czy Westwing.

Handel internetowy rozwija się dynamicznie, dlatego Docdata stale inwestuje w rozwój oferowanych usług, pracowników, infrastruktury
i systemów IT. Dzięki temu potrafimy sprostać wyzwaniom jutra,
a długoterminowa współpraca z klientami dowodzi pokładanego w nas zaufania zarówno na poziomie operacyjnym jak i strategicznym.

Docdata Fulfilment Sp. z o.o. należy do Grupy DOCDATA N.V. (Euronext DOCD).

Docdata Fulfilment Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 20A
66-200 Świebodzin Polska

Kontakt
t +49 (0) 33701 269 60012

arrow_upward